Prejsť na obsah

Interiew So Samaelom

03/09/2014
tags:
by

Kto je Samel

Vzostupný masjter,padlí aniel

Samael- Ahoj

Ja – Ako ťa nazývajú celým menomSamael- nazývajú ma rôzne napr.Sam,Samael,Samuel

Ja- Akú máš farbu energie Samael-Mám Sivú

Ja-Čo robýš vlastne
Samael-Prinášam ľuďom strach

Ja-A to je všetko
Samael-Nie robým to čo robý aniel smrti

Ja-A čo robý aniel smrti viem blbá otázka?
Samael-Robým to že posielam duše zomrelých luďi smrtke

Ja-Smrtke?
Samael-Áno ale iba tie zlé duše

Ja-A načo sú smrtke zlé duše
Samael-To ťa teraz nemusý zaujímať

Ja-dobre prepáč že sa vipitujem
Samael-Nevadí

Ja- Čo by sme mali ešte o tebe vedieť.
Samael-Mám na Starosťi piatu čiakru a to tak že sa máte báť svojho strachu
Ja-Aha
Samael-to zatial omne stačí
Ja-no ok ako povieš
Samael-Maj sa a ďakujem za interiew
Ja-Nemáš začo

6 komentárov leave one →
 1. Peter995 permalink
  05/10/2016 20:56

  Ach. Padlí anjel = diabol. A že je vzostupný? No ak prináša ľuďom strach a dokonca istým spôsobom i smrť, ako uvádza, tak to radšej nech ani moc nevystupuje a zostane pekne krásne tam niekde hlboko a ďaleko. O takých nikto nestojí 🙂

  • 05/10/2016 22:35

   Kto všetko je “nikto”? Nemám rada, keď niekto hovorí mojím menom. Mám ústa a môžem hovoriť za seba sama.

   A pozor na jedno: anjeli nie sú nič, čo by bolo od nás oddelené. Že ich nevnímame, je naša vec. Že nie sú oddelení, je ich vlastnosť. A k tomu “diablovi”… Ak potrebuješ mať diabla, maj si diabla. 😉 Kto som ja, aby som ti zakazovala mať niečo, čo potrebuješ?

   • Peter995 permalink
    08/10/2016 00:14

    Sun Belangelo, pre čertov – diablov je len iný názov – “padlí anjeli”. Keďže diabol bol povodne anjel, preto má názov – “padlý anjel”. A ja týchto padlých rozhodne nepotrebujem a netužím po nich.

    A ešte keď k tomu prináša ľuďom strach. Strach je asi pre všetkých ľudí dosť nepríjemný pocit, a preto aj predpokladám, že o tohoto diablíka naozaj nikto nestojí. Je to dosť negatívna bytosť. Alebo Ty naozaj túžiš mať strach? To asi tiež nie, však? Tak vidíš 😉 Maj sa pekne, prajem ti veľa šťastia,radosti a čo najmenej strachu.

   • 08/10/2016 08:13

    Na to, aby bolo niečo “padlý anjel”, musí byť najprv kam padnúť… Na tom sa asi zhodneme. A ak sa zhodneme, má toto vyjadrenie aspoň dva dopady: 1. ukazuje, ako veľmi sa pohybujeme v dualistickom svete priestoru a času, kde všetko má svoje hranice/obmedzenia a “všemocný” Boh je nejaká externá bytosť sediaca kdesi vysoko na obláčiku a anjeli sú externé bytosti aj pre Boha a preto si môžu robiť, čo ich napadne; 2. ak existuje niečo, kam sa dá padnúť, tak potom bolo určené pre niekoho a ak on “padne”, tak je vlastne presne na tom mieste, kde má byť – čiže robí presne to, na čo bol stvorený. A ak ty “nechceš” a “netúžiš” po niečom, o čom si vyššia inteligencia ako tvoja povedala, že je to potrebné, máš na to plné právo, ale aj tento prístup má potom svoje dopady – a jedným z nich je práve ten strach, ktorý spomínaš: obava z toho, že veci by mohli byť tak, ako ty “nechceš” alebo “netúžiš”.

    Ja sa nepohybujem v svete externých bytostí a jedno, čo som sa naučila, je, že strach je len naša projekcia, nič, čo by existovalo mimo nás – pretože potom by sa všetci ľudia nutne museli báť toho istého a nesmeli by sa báť niečoho, čoho sa iní ľudia neboja… 🙂 V mojom vnímaní je strach len signál, že sa blížime k hraniciam “bezpečného” (=toho, na čo máme už nachystanú odpoveď). Strach je reakcia ľudskej psychiky na neurčitosť. A neurčitosť je podstata zhmotňovania, kedy všetko je možné, pokiaľ si nájdeš ten vhodný prístup. 🙂

    Takže pozor: o “padlých” hovoria najčastejšie tí, ktorí sa považujú za “niečo lepšie” a pritom zabúdajú, že slovom “padlý” popisujú len svoj vlastný tieň – niečo, čo bez nich existovať nemôže. Alebo si už videl tieň, ktorý nemal kto vrhnúť? 🙂

 2. Peter995 permalink
  09/10/2016 00:23

  Sun Belangelo: Ďakujem za reakciu a teraz najprv k tomu pádu. V príslušnom zmysle padne každý, kto poruší Boží zákon. To je to padnutie. Dokonca aj prví ľudia podľa opisu biblie porušili Boží zákaz, takže tiež padli. Každý je padnutý, kto poruší zákon Boží. Ale dá sa nám z toho očistiť pomocou ľútosti a pokánia, a to aj mnohí ľudia robia.

  A to, že niekto padol, vôbec neznamená, že aj mal padnúť, a že je to tak nakoniec azda v poriadku, a azda podľa Božieho želania, ako ďalej uvádzaš; prepáč prosím, ale to rozhodne nie. Boh si vôbec neželal aby anjeli alebo ľudia padli, Boh nám dal akurát slobodu a tým teda aj tú možnosť toho pádu. Boh nechcel aby nejakí anjeli padli, len im z lásky dal slobodnú vôľu (v rámci slobody je aj možnosť pádu). A preto kto chce, môže sa vzbúriť proti Bohu a tým padnúť. Je to naše slobodné rozhodnutie, môžeme to spraviť, ak chceme. A toto práve ako vieme, aj spravili niektorí anjeli, ktorých tradične voláme padlí anjeli, alebo čerti a diabli.

  Ako som čítal nejaké zdroje, tak údajne sa v pradávnej minulosti veľká časť anjelov vzbúrila a odmietli Boha, keď im predložil plán stvorenia človeka. Mysleli si totiž, že len oni budú bezkonkurenčne tie vrcholné najinteligentnejšie a najkrajšie bytosti z celého stvorenia, a odrazu videli konkurenciu – ďalšia krásna inteligentná bytosť – človek. Dokonca im vraj Boh aj prikázal aby sa nášmu obrazu poklonili. To už začal hnev niektorých anjelov vrieť a došlo k veľkej vzbure mnohých anjelov. Došlo k veľkému rozdeleniu,na tých anjelov, ktorí boli aj naďalej pri Bohu a proti stvoreniu ľudí nemali výhrady, a tých, ktorí ktorí sa vzbúrili a zahoreli nenávisťou. Takto nejako to vraj začalo. A z toho dôvodu nás tiež títo padlí anjeli aj strašne nenávidia a snažia sa nám často rôzne škodiť.

  Boh si teda neželal aby nejaký anjel alebo človek padol, ale z lásky k anjelom a nám, tú slobodu – možnosť vzbury a odmietnutia Boha im i nám ponechal. Boh si napr. určite neželá aby sme ho preklínali, ale ponechal nám tu možnosť, takže môžeme ak chceme.

  A na záver ešte k tomu strachu. Máš pravdu, že strach je varovný signál, keď sa priblížime na hranice bezpečného, ale to nie je jediná možnosť; psychológovia a psychiatri vedia, že ľudia často trpia aj strachom v tomto zmysle bezdôvodným. Človek len má strach a nevie prečo, nič mu nehrozí, no predsa stále pociťuje strach (to by možno mohla byť aj práca toho padlého anjela, o ktorom to tu začalo 🙂 ). Alebo tiež ľudia majú zbytočný strach aj z vecí, ktoré sú síce nebezpečné, ale sú nám natoľko vzdialené, že by strach nemuseli mať, ale predsa majú. Alebo je nebezpečenstvo len veľmi malé, ale strach je voči tomu neúmerne veľký. Napr. niekto má strach vojsť do výťahu, lebo sa bojí, že sa výťah zrúti, pričom vieme, že také veci sa ani nestávajú. Strach je často zbytočný, nezmyselný; strach, ktorý nás len paralyzuje, obmedzuje, je nám z neho zle, cítime sa zle. Tiež údajne z nášho strachu majú radosť tí padlí anjeli a dokonca takto z nás i odčerpávajú energiu pre seba. Pričom v biblii sme na viacerých miestach pred strachov varovaní a opakovane sa nám káže, aby sme sa snažili nemať strach.

  Takže ti zasa prajem len veľa radosti, šťastia a čo najmenej strachu.

  Maj sa

Trackbacks

 1. Aby ste padli, najprv musí byť kam – Eprakone – cesta za porozumením sebe, svetu i životu

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

%d blogerom sa páči toto: